Jak se obléknout na rodinné focení?

Rady a tipy jak se obléknout na rodinné focení s fotografem. Blog Aleny Kašparové.

Poslední dobou jsou velmi oblíbené lifestylové rodinné fotografie, což je něco mezi portrétem a momentkou. Takových fotek docílíte především s fotografem, se kterým se budete cítit dobře. Nepodceňujte však výběr outfitu. Je třeba zvážit několik faktorů jako místo focení, roční období, styl i osobní preference Vaší rodiny. Níže najdete několik obecných tipů, které Vám mohou pomoci vybrat vhodné oblečení, které bude na fotkách působit harmonicky.

1. Vyhněte se výrazným vzorům, ty mohou na fotografiích působit rušivě. Doporučuje se zvolit jednodušší vzory nebo nejlépe jednobarevné oblečení.

2. Zvažte, jaký styl fotografie chcete dosáhnout. Můžete se obléknout elegantně a formálně nebo si vybrat ležérnější a pohodlné oblečení. Nepůsobí moc dobře, když manžel přijde ve sportovních kraťasech a žena ve večerních šatech.

3. Slaďte se! Zkuste zvolit barvy, které se hezky doplňují, aniž byste se všichni oblékli do úplně stejných oděvů. Můžete zvolit paletu podobných barev, jako jsou pastelové tóny, přírodní barvy nebo se držet jedné hlavní barvy a doplňkových barev.

4. Přizpůsobte se prostředí! Pokud se budete fotit venku v přírodě, je třeba se přizpůsobit počasí. V chladnějším počasí se nebojte vzít šály a čepice. Ani déšť nemusí být překážkou, pokud to Vašim dětem nezkazí náladu, nasaďte jim gumáky, vezměte pláštěnky a deštníky a hurá do kaluží.

5. Můžete si připravit i několik různých variant. Myslete však na to, že někdy méně je více. Před samotným focením doporučuji všechny outfity vyzkoušet a zjistit v jaké jsou stavu a jak se v nich cítíte. Stává se hlavně pánům, že vytáhnou tričko s flekem nebo dírou a s úsměvem spoléhají na Photoshop. Pokud jste těhotná žena, nebojte se vzít si něco přiléhavého, aby bříško vyniklo.

6. Nepodceňujte výběr obuvi. Zajistěte si pohodlnou obuv, která však bude ladit s vaším outfitem.

7. Doplňky mohou dodat fotografiím šmrnc, nebojte se šperků, klobouků, čelenek a zkrátka ničeho, co odráží osobnost nebo zájmy vaší rodiny.

Přečtěte si další článek z mého blogu 😊

Alena Kašparová

...

🎻 Profesionální houslistka @violinanela
📷 Fotografka @foto.alenka
🎶 Zakladatelka www.kvartetohk.cz
🌎 Cestovatelka 🎼 Učitelka
💕 Sladkožroutka

Články z blogu

Proč je při svatebním obřadu lepší živá hudba? - článek z blogu Aleny Kašparové

Proč je při svatebním obřadu lepší živá hudba? ♪♫

Někdy to všechno začíná ještě před samotným obřadem...

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? - článek z blogu Aleny Kašparové

Prodloužený víkend v Jordánsku

Co všechno se dá stihnout v Jordánsku za 4 dny?

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? - článek z blogu Aleny Kašparové

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? ♬

Během své učitelské kariéry jsem se setkala s mnoha...

Jak vybrat hudbu ke svatebnímu obřadu - článek z blogu Aleny Kašparové

Jak vybrat hudbu ke svatebnímu obřadu? ♥

Každá svatba je jedinečná a tak berte rady níže pouze...

Kategorie článků z blogu

Instagram @violinanela