Proč je při svatebním obřadu lepší živá hudba? ♪♫

Smyčcové kvarteto při živém vystoupení během svatebního obřadu

Někdy to všechno začíná ještě před samotným obřadem, kdy je potřeba všudypřítomné hosty nějak nenásilně dostat na konkrétní místo. To je mnohem snadnější, když začne hrát živá hudba. Svatebčané sami zpozorní a hudba je přiláká. Následují momenty usazování, kdy nikdo kromě nejbližší rodiny nechce jít dopředu (jako ve škole), fotograf zároveň nechce mít v pozadí prázdné židle. Často může hudba vyplnit právě tento prostor a pomoci lidem v osmělování. Ti správní hudebníci navíc dodají hostům energii, předají svojí radostí z hudby a naladí je tak dobrou náladou na celý den .

Během příchodu ženicha i nevěsty je velkou výhodou, že zkušení hudebníci dokážou skladbu na místě přizpůsobit. Prodlouží předehru nebo hrají rovnou refrén, zkrátka jak je potřeba, aby vše bylo přirozené. Písně mohou samozřejmě libovolně ukončit, v souladu se zachování harmonie a celý obřad je tak mnohem plynulejší.

Pokud si snoubenci přejí hudbu jako jemné podkreslení během slov oddávajícího, je vhodné, aby byla hudba čistě instrumentální a slova nerušila slova. Zde mají velkou výhodu hráči na smyčcové nástroje, kteří mohou nasadit dusítko a hrát jen jednou žíní s jemným vibrátem, což způsobí opravdu nenápadný tichý zvuk do pozadí proslovu.

Během gratulací je živá hudba programem pro hosty, kterým tak zpříjemňuje frontu nebo následné čekání. Nejvíce nadšené bývají v tuto chvíli děti, pro které je to mnohdy první setkání s živou hudbou a které se během gratulací mohou na nástroje podívat z blízka.

Píseň na odchod Vám živá hudba zahraje přímo do kroku a dokud obřadní místo neopustí poslední host, mohou tuto píseň různě natahovat.

Živá hudba je také pojistka, když nejde vše podle plánu. Hudebníci mohou písní odlehčit atmosféru a zabavit hosty, než se vše vyřeší.

Přečtěte si další článek z mého blogu 😊

Alena Kašparová

...

🎻 Profesionální houslistka @violinanela
📷 Fotografka @foto.alenka
🎶 Zakladatelka www.kvartetohk.cz
🌎 Cestovatelka 🎼 Učitelka
💕 Sladkožroutka

Články z blogu

Proč je při svatebním obřadu lepší živá hudba? - článek z blogu Aleny Kašparové

Proč je při svatebním obřadu lepší živá hudba? ♪♫

Někdy to všechno začíná ještě před samotným obřadem...

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? - článek z blogu Aleny Kašparové

Prodloužený víkend v Jordánsku

Co všechno se dá stihnout v Jordánsku za 4 dny?

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? - článek z blogu Aleny Kašparové

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? ♬

Během své učitelské kariéry jsem se setkala s mnoha...

Jak vybrat hudbu ke svatebnímu obřadu - článek z blogu Aleny Kašparové

Jak vybrat hudbu ke svatebnímu obřadu? ♥

Každá svatba je jedinečná a tak berte rady níže pouze...

Kategorie článků z blogu

Instagram @violinanela