Svatba ve všední den?

Smyčcové kvarteto při živém vystoupení během svatebního obřadu

Nejoblíbenějším svatebním dnem je jednoznačně sobota, ale v poslední době se stále častěji setkávám s poptávkami na všední den. Chtěli byste se vzít v den Vašeho výročí nebo si jen vybrat dobře zapamatovatelné datum? Přestaňte se trápit, že to letos nevychází na víkend a popřemýšlejte o svatbě třeba v úterý. 😊

Tady je pár argumentů, proč to není vlastně vůbec špatné.

❤️ Pozitivním faktorem číslo jedna je určitě dostupnost! Nejedná se jen o svatební místo (ta oblíbená mají víkendy obsazené na rok i dva dopředu), ale vůbec dostupnost všech kvalitních služeb (fotografové, kameramani, živá hudba, dj, květináři, cukráři nebo cateringové firmy, koordinátorky, kosmetičky a kadeřnice, půjčovny svatebních šatů, ubytování v okolí). Spousta dodavatelů nabízí od neděle do čtvrtka také příznivější ceny.

❤️ Strachujete se, zda to nebude problém pro hosty? Vdáváte se přeci jen jednou, a to jistě skutečným přátelům za 1-2 dny volna stojí. Svatební hosté si mohou domluvit v práci čerpání dovolené, neplacené nebo náhradní volno. Pokud svatbu neřešíte s dostatečným předstihem, může se také stát, že hosté již mají zaplacené pobyty či jiné plány na víkend, a proto je všední den skvělou volbou.

❤️ Čekáte miminko a rádi byste, aby se narodilo do manželského svazku, pak na přípravy svatby není moc času. Svatba ve všední den zaručí možnost rychlého a plynulého zorganizování.

❤️ Další výhodou u populárních fotolokací je, že ve všední den pravděpodobně nepotkáte davy turistů nebo další novomanželé a budete mít místo jen pro sebe. Určitě totiž nechcete na vlastní svatbě stát frontu na fotku nebo focení odbýt.

❤️ Navíc se v zákoníku práce dozvíte, že máte nárok na pracovní volno na 2 dny pro vlastní svatbu, z toho 1 den včetně náhrady mzdy.


Další svatební články z mého blogu

Alena Kašparová

...

🎻 Profesionální houslistka @violinanela
📷 Fotografka @foto.alenka
🎶 Zakladatelka www.kvartetohk.cz
🌎 Cestovatelka 🎼 Učitelka
💕 Sladkožroutka

Články z blogu

Proč je při svatebním obřadu lepší živá hudba? - článek z blogu Aleny Kašparové

Proč je při svatebním obřadu lepší živá hudba? ♪♫

Někdy to všechno začíná ještě před samotným obřadem...

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? - článek z blogu Aleny Kašparové

Prodloužený víkend v Jordánsku

Co všechno se dá stihnout v Jordánsku za 4 dny?

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? - článek z blogu Aleny Kašparové

Hra na housle soukromě nebo v ZUŠ? ♬

Během své učitelské kariéry jsem se setkala s mnoha...

Jak vybrat hudbu ke svatebnímu obřadu - článek z blogu Aleny Kašparové

Jak vybrat hudbu ke svatebnímu obřadu? ♥

Každá svatba je jedinečná a tak berte rady níže pouze...

Kategorie článků z blogu

Instagram @violinanela